10 ایده راه اندازی کسب و کار در اتریش برای فارسی زبانان

کشور اتریش دارای صنعتی توسعه یافته، نظام بانکداری پیشرفته، صنایع حمل و نقل و خدمات بسیار مدرنی است. همچنین دارای بازار آزاد اقتصادی پیشرفته و بالاترین سطح رفاه اجتماعی است و در سال ۲۰۲۲ شهر وین پایتخت اتریش به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی و کار معرفی شده است. در کنار تمام این موضوعات طبیعت بکر و زیبا، منظره های گوناگون و فضاهای سرسبز بسیار زیاد، مردمان هنردوست و صلح طلب، تمدنی قوی و دیرینه باعث شده است تا این کشور به نگیم اروپا مشهور شود. از این رو پیدا کردن کار در اتریش و همچنین راه اندازی کسب و کار در اتریش رویای بسیاری از فارسی زبانان در سراسر جهان است.

در مقالات قبلی درباره انواع روش های کاریابی در اتریش سخن گفتیم و در این مقاله به بررسی چند بهترین ایده راه اندازی کسب و کار در اتریش میپردازیم. همانطور که میدانید راه اندازی کسب و کار یا به عبارت بهتر کارآفرینی در اتریش از اصلی ترین راه های اخذ اقامت اتریش به شمار می آید که در مقاله بعدی به طور کامل به این موضوع نیز میپردازیم و از انواع روش های سرمایه گذاری و نیز مدارک و شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در اتریش سخن می گوییم. با دیماگی همراه باشید.

ایده راه اندازی کسب و کار در اتریش

۱. برنامه‌های کمک به اقامت دانشجویان

اتریش، به خاطر این حقیقت که کشوری بسیار امن و آرام است، شرایط دوست داشتنی برای افراد جوان فراهم می‌آورد. بسیاری از دانشجویان جوان در سرتاسر جهان آلمانی می‌خوانند و والدین‌شان از اینکه بابت گذراندن واحد آلمانی با کیفیت در اتریش پول خرج کنند راضی و خوشحال خواهند بود. از این رو راه انداختن برنامه های کاری مرتبط با دورههای زبان آلمانی یا کمک به اخذ پذیرش تحصیلی در اتریش برای دانشجویان علاقمند فارسی زبان می تواند ایده خوبی باشد.

۲. کسب و کار تحویل قهوه

کسب و کار تحویل قهوه می‌تواند پتانسیل زیادی در اتریش داشته باشد، به ویژه اگر به درستی در بازاریابی عمومی شود (تبلیغات، آگهی‌ها، همکاری با هتل‌ها، مغازه‌ها و شرکت‌ها). مهم است که چنین قهوه‌ای واقعا سریع تحویل داده شود پیش از آنکه سرد شود و حتما از کیفیتی عالی برخوردار باشد.

۳. محصولات میکروگرین (سبزیجات کوچک و گیاهان تازه‌ی نابالغ)

اتریشی‌ها عاشق خوراکی‌های سالم و ارگانیک هستند. به همین خاطر ایده‌های جدید برای خوراکی ارگانیک و سبک زندگی سالم ایده‌های خوبی برای کسب و کار در اتریش به  حساب می‌آیند. این امکان وجود دارد که حتی می‌توان در یک اتاق کوچک به اندازه‌ی یک زیرزمین هم محصولات میکروگرین را پرورش داد.

موقع انجام کسب و کار تولید میکروگرین‌ها بسیار مهم است با آدم‌ها و کسب‌ و کارهای زیادی که خواهان میکروگرین‌های پرورش یافته هستند در تماس باشید. تماس گرفتن با رستوران‌ها، مغازه‌های محلی و پیشنهاد دادن به مشتریان خصوصی و همسایه‌ها ایده‌ی خوبی است.

۴. کسب و کار بازسازی خانه‌ها

خانه‌ها، آپارتمان‌ها و مستغلات قدیمی بسیاری در اتریش وجود دارند. بسیاری از آن‌ها نیازمند نگهداری، بازسازی، مرمت و مراقبت فنی هستند. این حوزه‌ی بزرگی برای عملیات‌های کسب و کاری و سودهای کلان است.

۵. کسب و کار مرتبط با هتل داری

اگر بفهمیم که بیش از ۲۶ میلیون گردشگر هر سال به اتریش می‌آیند، خیلی راحت می‌شود متوجه شد که تعداد گردشگران نسبت به اقامتگاه‌ها در اتریش ۳ به یک است. تعداد گردشگران هر سال افزایش می‌یابد، و به همین خاطر هاستل ها، مسافرخانه ها، متل ها و هتل‌های با کیفیت که در جاهای جالبی واقع شده باشند و به میهمانان‌شان خدمات تعطیلاتی منحصر به فردی ارائه می‌دهند می‌توانند پول خوبی از این راه به دست بیاورند.

۶. خدمات تحویل خوراکی‌های ارگانیک

کسب و کار عالی دیگر که در وین یا سایر شهرهای بزرگ و تفرجگاه‌های گردشگری می‌توان راه اندازی کرد. در سال‌های اخیر، اتریشی‌ها واقعا به خوردن خوراکی‌های سالم ارگانیک علاقمند شده‌اند. چنین خوراکی‌هایی، اگر بتوان آن‌ها را با خدمات تحویل و اکثر مکان‌ها سفارش داد، می‌توانند به کسب و کاری موفق تبدیل شوند. گردشگران نیز می‌توانند از چنین خدماتی بهره مند شوند.

۷. کسب و کار نظافت خانه و اداره

بسیاری از آدم‌های ثروتمند در اتریش از خدمات نظافت خانه استفاده می‌کنند، اما اغلب پیدا کردن شرکتی صادق و مطمئن که مردم بتوانند افراد آن‌ها را با خیال راحت به منازل‌شان راه بدهند کار سختی است. بسیاری از شرکت‌ها، ادارات و سازمان‌ها نیز به خدمات شرکت‌های نظافتی خوب نیاز دارند. کلید موفقیت چنین شرکتی در اتریش ارائه‌ی خدمات با کیفیت، حرفه‌ای‌گری، و همچنین توصیه‌ی این شرکت توسط مشتریان به یکدیگر است. اتریشی‌ها دوست دارند از راه‌حل‌های اثبات و توصیه شده استفاده ببرند.

۸. خرید و فروش اقلام دست دوم

در طی سال‌ها، اتریشی‌ها ثروت و اقلام ارزشمند بسیاری جمع کرده‌اند. فکر کردن به اقلامی که به نظر برای یک نفر بی‌ارزش می‌آیند ارزشش را دارد چراکه می‌تواند برای سایرین دارایی ارزشمندی به حساب بیاید. به همین دلیل، کسب و کاری که به تجارت، فروش، خرید، واردات یا صادرات اقلامی مانند اجناس آنتیک، مبلمان، وسایل برقی، خودرو، صنایع دستی، و بسیاری از اقلام دیگر می‌تواند بسیار خوب و پر سود باشد.

۹. کسب و کار آب درمانی سیار

این ایده‌ای است که امروزه بیشتر و بیشتر محبوبیت پیدا می‌کند. در واقع به خانه‌ها، محل کار یا سایر اماکنی که مشتریان در آن‌ها هستند مثل اتاق هتل می‌روند. این کسب و کار به ویژه در وین ایده‌ای خوب به حساب می‌آید و همین طور سایر شهرهای بزرگ و تفرجگاه‌های گردشگری با گردشگران بسیار.

بهترین ایده‌های خدمات ارائه شده به عنوان بخشی از آب درمانی سیار عبارتند از: انواع مختلف ماساژ، خدمات آرایشی، مانند پاکسازی پوست، ماسک گذاری، میکرودرمابراسیون، مانیکور، و همچنین سایر خدمات خوب برای ظاهر، سلامتی و بهداشت.

۱۰. جاذبه‌های گردشگری

گردشگران دوست دارند برای وقت گذراندن در اتریش پول خرج کنند تا بهترین و منحصر به فردترین خدمات را داشته باشند. جاذبه‌های گردشگری بسیاری برای توریست‌ها وجود دارد، که مهمترین آن‌ها اجاره‌ی تجهیزات اسکی و اسنوبرد، اجاره‌ی دوچرخه، مغازه‌ی سوغاتی و مغازه‌های صنایع دستی هستند.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Privacy & Cookies Policy