کار در دانمارک: 71 هزار فرصت شغلی برای مهاجرت کاری به دانمارک در 2023

دانمارک از بهترین کشورها برای کار و زندگی است. شاخص‌های رضایت از زندگی (Life Satisfaction)، تعادل کار و زندگی (Work-life Balance) و امنیت (Safety) در دانمارک بسیار بالا و جزو چند کشور برتر دنیاست. این کشور زیبا از مرفه‌ترین کشورهای دنیا در شاخص رفاه لگاتوم (Legatum Prosperity Index) و جز 3 کشور شاد دنیا نیز محسوب میشود. به جراًت می‌توان دانمارک را بهترین کشور دنیا برای کار و تحصیل و زندگی نام گذاشت. در ادامه با دیماگی همراه باشید تا درباره کار در دانمارک نکات مهمی بخوانید.

مطلب مرتبط: مهاجرت به آلمان از طریق Chancenkarte یا کارت فرصت در ۲۰۲۳

با توجه به پایین بودن نرخ رشد جمعیت و نیاز به نیروی کار، دانمارک بخشی از نیاز خود در این زمینه‌ها را از طریق مهاجران تامین می‌کند. و از آنجایی که در زمره کشورهایی است که به شدت به کارگران صنایع مختلف نیاز دارد، به دنبال افراد متخصص از سایر کشورها برای رفع نیازهای خود است.

مطلب مرتبط:  بهترین کشورهای جهان برای زندگی و امنیت زنان در ۲۰۲۲

کارگران ماهر از رشته‌هایی مانند علوم و مهندسی گرفته تا متخصصان حقوقی و بهداشتی، از معلمان و متخصصان فناوری اطلاعات تا برق، آهنگران و جوشکارها مورد نیاز هستند.

فهرست کاملی از تخصص‌های مورد نیاز برای افراد دارای تحصیلات عالی و متخصصان صنایع منتشر شده است که در وبسایت آژانس بین‌المللی استخدام و ادغام دانمارک (SIRI) موجود است. این فهرست‌ اول ژوئیه معرفی شده است و تا ۳۱ دسامبر سال جاری معتبر خواهد بود.

اگر در یکی از صنایع موجود در لیست به شما پیشنهاد شغل داده شود، می‌توانید برای اقامت دانمارک و اجازه کار در این کشور درخواست دهید. اگر قراردادی کوتاهتر از چهار سال داشته باشید، اجازه اقامت شما معادل زمان قراردادتان خواهد بود. اگر نیز قرارداد کاری‌تان طولانی‌تر باشد یک کارت اقامت چهارساله به شما داده خواهد شد.

اگر برای شغلی در خارج از این فهرست قرارداد داشته باشید، یک اجازه اقامت یک‌ماهه قبل از شروع کار به شما داده می‌شود تا بتوانید در کشور مستقر شوید، مشروط بر اینکه ثابت کنید می‌توانید در این دوره زندگی از پس هزینه‌های آن بربیایید.

طبق آمار وزارت کار دانمارک، در حال حاضر ۷۱ هزار و ۴۰۰ فرصت شغل خالی در بخش خصوصی در این کشور وجود دارد که بیشترین تعداد این فرصت‌های شغلی در کپنهاگ پایتخت این کشور است.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Privacy & Cookies Policy