همزمان در 3 کشور اتریش، مجارستان و اسلواکی روی این میز نهار بخورید!

تاریخ جهان پر از اتفاقاتی است که مرزها را درنوردیده و جغرافیای جدیدی ایجاد کرده است. در این مطلب خواندنی با دیماگی همراه باشید تا درباره یک میز نهارخوری مخصوص پیک نیک که مرز مشترک ۳ کشور اتریش ، مجارستان و اسلواکی است نکات جالبی بخوانید.

با پذیرفته شدن مجارستان و اسلواکی در اتحادیه اروپا و همچنین در منطقه شنگن، مرز سه نقطه ای آنها با کشور اتریش، یکی از ۱۷۶ نقطه سه‌گانه بین‌المللی، به نماد آشکار صلح و رفاه اروپا در دوران پس از کمونیستی تبدیل شد.

نقطه مرزی جذاب: یک میز نهارخوری

و در این مکان الهام بخش، که به سوبور پارک (Szoborpark) معروف است و در زبان مجارستانی به معنی پارک مجسمه است، تولد صلح آمیز اتحاد میان‌فرهنگی اتفاق افتاد و به مناسبت تولد دوباره این سه نقطه، هنرمندان متعددی از سراسر جهان دعوت شدند تا اثری از خود به جای بگذارند و مجموعه ای از ۱۲ نماد و مجسمه را در این مرز سه‌گانه ساختند و نصب کردند که همگی دارای یک عنصر مثلثی شکل هستند که دوستی ناگسستنی بین این سه ملت را منعکس می کنند.

یکی از عجیب ترین و جالبترین نمادهای هنری سوبوپارک این میز مثلثی شکل نهارخوری است که در سه کشور قرار دارد، جایی که بازدیدکنندگان می‌توانند همزمان در مجارستان، اسلواکی و اتریش ناهار بخورند.

در این نقطه مرزی جذاب ، نقطه دقیقی که این سه کشور به هم می رسند با یک ابلیسک(ستون هرمی شکل سنگی کوچک که در عکس معلوم است) مشخص شده است که هر یک از سه ضلع آن رو به کشور مربوطه خود است و حرف اول نام بومی آن کشور را دارد.

مخابره پیام صلح و دوستی به جهان

درواقع دور این میز مثلثی ، افرادی همزمان که در کشور خود حضور دارند مینشینند، غذا میل میکنند، سخن میگویند و صلح و دوستی و اتحاد منطقه را نوید میدهند. این نماد میتواند یک پیام مهم به تمام دنیا مخابره کند: مرزهای دشمنی و عداوت هرچقدر سخت و محکم، روزی پایان می یابد و آدمهای جهان با فرهنگها و قومیت های مختلف میتوانند با عشق و دوستی کنار هم بنشینند و از همصحبتی با هم لذت ببرند.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Privacy & Cookies Policy