ابتکار در خانه سالمندان اتریش: تولید نوشیدنی محبوب مادربزرگ و پدربزرگ!

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید هر پنجشنبه صبح، گروهی از ساکنان یک خانه سالمندان در شهر وین اتریش گرد هم می آیند تا آبجو درست کنند. این خانه سالمندان در حومه وین دو سال پیش شروع به انجام این فعالیت به عنوان راهی برای مشغول نگه داشتن ساکنان خود کرده است. گروه بازنشستگان متشکل از ۸ مرد و زن هر ۵شنبه دور هم جمع میشوند شروع به تولید ۱۵۰ بطری آبجو “مادربزرگ و پدربزرگ” میکنند، و آنقدر این کار خوب پیش رفته است که اکنون به یک آبجوی سبک به نام “هلموت و هلگا” تبدیل شده است.

روبرت ۸۷ ساله در این باره به خبرگزاری فرانسه گفت:

«ما با هم دیدار می‌کنیم. درباره آبجو حرف می‌زنیم، شوخی می‌کنیم و به این ترتیب یک روز دیگر می‌گذرد، یک روز خوب.»

“من آن را بسیار دوست دارم زیرا کمی شیرین است.”

اینگبورگ زلر ۸۸ ساله هم در حالی که برچسب ها را روی بطری ها می گذاشت گفت: “من دوست دارم مشغول باشم، مهم نیست با چه چیزی”.

اگرچه هیچ یک از این بازنشستگان تا به حال پیش از این آبجو تولید نکرده بودند اما هم اکنون آبجوهای آن‌ها در کافه‌تریاهای ۳۰ خانه سالمندان در سراسر وین به قیمت هر بطری دو یورو به فروش می‌رسد.

مستمری بگیران تا به حال دم کردنی انجام نداده اند، اما آبجوها در کافه تریاهای 30 خانه سالمندان در سرتاسر پایتخت اتریش به فروش رسیده اند.

کارمندان خانه سالمندان آتسگسدورف« Atzgersdorf» در حومه وین به بازنشسته‌ها در تولید آبجو کمک می‌کنند.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Privacy & Cookies Policy